Карта водних горизонтів Київської області


Карта водних горизонтів

За геологією Києва та Київської області розрізняють наступні підземні водоносні горизонти: верховодка, води без напору до яких відносяться Полтавський і Бучакський водоносний горизонт, а також виділяють води з напором, які є артезіанськими – Сеноманский водоносний горизонт і води Юрського періоду. Рух підземних вод відбувається за рахунок фільтрації води через шари порід, з яких складається геологічний розріз даної місцевості. У природних умовах виділяють ламінарний і турбулентний рух. Ламінарний це рівномірний рух води з однією швидкістю, і паралельними потоками. Турбулентний це вихреобразний рух води.

Верховодка – це залягання води на невеликій глибині від поверхні землі (від 5 до 20 м.). Води верховодки непостійні, поповнення відбувається за рахунок випадання опадів. При підвищеній температурі має властивість перетікання в водоносний горизонт який залягає нижче. Для питних цілей воду не можна використовувати, за рахунок швидкого її забруднення з поверхні землі, великий вміст заліза, і інших хімічних елементів.

Полтавський водоносний горизонт – залягає на глибині від 30 до 50м. від поверхні землі на водоупорній глині. Харчується горизонт за рахунок просочування води з поверхневих ґрунтових вод. Легко забруднюється стоками не тільки каналізаційних, а й інших стічних систем.

За технологією буріння забруднені верхні і грунтові води відсікаються за допомогою обсадних труб.

Пласти залягання Бучакського водоносного горизонту по області розташовані на глибині від 60 до 90м. Води характеризуються невеликим вмістом заліза і хорошою продуктивністю за рахунок чого її можна використовувати для питних цілей і водопостачання будинків.

Артезіанські водоносні горизонти Сеноманскі Води та Юрського періоду залягають на глибині понад 100 м., між двома водотривкими шарами, що захищають їх від забруднення. Якість води в них відповідає всім питним нормам. Харчування артезіанських вод відбувається за кілька кілометрів від джерела. За рахунок того, що води залягають між двома водотривкими пластами, виникає міжпластові тиск, рівні води прибурінні свердловин встановлюються вище покрівлі, що часто сприяє їх самовиливу або фонтануванню.

Таблиця глибин

Таблицы глубин


Статті

Порівнюємо свердловину та централізоване водопостачання для дачі у Вишгородському районі. Дізнайтеся про переваги, недоліки та особливості кожної системи.

Коли система водопостачання у приватному будинку, невеликому кафе чи магазині починає працювати з перебоями, разом із водою надходить бруд чи пісок, отже потрібно провести інспекцію всієї системи. До ...

Малогабаритні бурові установки використовуються не тільки для буріння на воду у важкодоступних місцях, а також для буріння інженерно-геологічних і технічних свердловин під час будівництва і ще для...

Новини

У останні декілька десятиріч людство зіткнулося з істотними змінами клімату – ця тенденція простежується все відчутніше з плином часу. Змінюється не лише погода, але й гідрологічні умови планети, і ця...

Якщо людина заразився яким-небудь видом вірусу, то цей найдрібніший мікроорганізм стає для неї справжнім злом. Але якщо говорити про людство в цілому, то можна посперечатися з цього приводу.
Віруси відносяться...

Шановний клієнте. Дякуємо, що завітали на наш сайт. На разі Київська Бурова Компанія тимчасово призупинила свою роботу. Ми слідкуємо за ситуацією у країні та з нетерпінням чекаємо на той день, коли ...